logo kmkdka banner facebook 330x106 0_19bcc1_fe90fb67_orig 0 15b362 e27d51da orig Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання Національна дитяча гаряча лінія

Самоврядування

2016 pptx 2

Самоврядування у гімназії.

Про учнівське самоврядування сьогодні говорять усі, однак розуміють це по - різному. Дехто      з педагогів вважає, що самоврядування - це своєрідна гра дітей « у дорослих ». Що з цього виходить? А те, що діти привчаються робити, « як дорослі»: проводять засідання, виступають з доповідями­, організовують заходи. Від дорослих їх відріз­няє лише одне - все, що вони роблять, придумане та заздалегідь вирішене не ними, а дорослими.   Скажемо прямо   : це не самоврядування. Учні виявляючи «самостійність» за таким    сцена­рієм,   не   набувають   досвіду   необхідного    для їхньої участі в керуванні,   не звикають до реальної  відповідальності за свої дії.

Справжнє ж самоврядування передбачає, що його органи мають реальні права, а не лише обов'язки і реально відповідають за свою роботу. Головне завдання учнівське самоврядування, полягає в тому, щоб через розвиток соціальної  активності учнів виховувати в них почуття власної гідності, надати їм можливість виявити себе на ділі! Перша важлива сходинка для кожного класного керівника - підібрати собі надійних помічників, актив класу. При цьому головне - спиратися на думку класу. Адже 90% формальних лідерів, яких обрав собі класний керівник, не користуються авторитетом у класі, а отже, не можуть бути опорою   класному керівникові.

Після того, як визначили актив у класі, обрали Раду міністрів на один навчальний рік, кількісний склад Ради становить 14 осіб  ( президент, 8 міністрів, 5 лідерів класних колективів).

Рада міністрів організовує роботу самоврядування гімназії, підсумовує роботу міністерств за місяць, семестр і рік.

У жовтні відбулися вибори правління учнівського самоврядування. Перш за все ми вибирали: Президента гімназії. Обирали Президента таємним голосуванням. Право обирати Президента мали учні 5-11 класів. Кандидати підготували передвиборну програму з якою міг ознайомитися кожен, яку вивісили на стенді. Кандидатами у Президенти були учні 8-11 класів.

Після обрання президента почалося формування міністерств. Таким чином, у гімназії сформована і діє сучасна модель шкільного самоврядування.

На засіданнях міністерств визначаються конкретні напрямки роботи:

Ø Міністерство освіти;

Ø Міністерство праці;

Ø Міністерство милосердя;

Ø Міністерство культури та відпочинку;

Ø Міністерство прес-служби;

Ø Міністерство охорони здоров’я та спорту;

Ø Міністерство дисципліни та порядку.

Комісією дисципліни і порядку проводяться рейд – перевірки:

- зовнішній вигляд;

- запізнення на перші уроки з записом в щоденники.

Міністерство   прес – служби випускають стіннівки, проводять конкурс малюнків з профілактики ДТП, «Вогонь і діти», «Ми за здоровий спосіб життя», « Снід: учора, сьогодні, завтра».

Міністерством культури і відпочинку проведяться заходи, вікторини, брейн - ринг, КВН.

Вчителі – консультанти  допомагають учням сформувати проблему,  визначити її вирішення, підтримувати ініціативу, але не

нав'язувати точку зору, а обмірковувати справи.

Діяльність органів самоврядування в гімназії сприяє згуртуванню колективу, розвитку громадської думки, більш ефективне  входження у доросле життя. Гімназія керується інтересами і потребами дітей, вона прагне стати улюбленим місцем, де учні не лише вчаться, а й живуть повноцінним і духовним життям. Тому це не гра, а серйозна справа, до якої треба ставитися відповідально, оскільки діти уже живуть у суспільстві, не готуються до цього.

- Положення про президента

/uploads/editor/5153/416296/sitepage_69/files/polozhennya_pro_prezidenta_2_.docx

- Статут самоврядування

/uploads/editor/5153/416296/sitepage_69/files/status_samovryaduvannya_prezidentskoi_respubliki_0.doc